Könyveim
Milyen lehet hat fejjel születni a hétfejű sárkányok között?
Elég-e 67 pár virsli, hogy egy postáskisasszonyt megszeressenek a kutyák?
Mit tesz egy félénk bagolyfióka, ha az erdei állatok által beszélt nyelvek összekeverednek?
Sok gyerek megtapasztalja, hogy nem egyszerű barátokat szerezni, főleg akkor, ha az ember kilóg kicsit a sorból.
Ráadásul a gyerekek nehezen tudják szavakba önteni a rossz érzéseiket, a szülők pedig nehezen tudnak jó kérdéseket feltenni…
Ha nálatok is gyakran előfordul, hogy a „Mi történt ma veled?” kérdésre a „Semmi.” válasz érkezik, szeretettel ajánlom ezt a beszélgetős könyvet, amely meseterápiás feladatokkal és színezőkkel segíti az együtt gondolkodást, hogy ne csak a barátkozás és a beilleszkedés, de a beszélgetés is könnyebben menjen.
„Három gyerek anyukájaként két dolgot tudok teljes bizonyossággal kijelenteni. Egyrészt szerintem nincs két egyforma gyerek a világon! Másrészt abban is biztos vagyok, hogy túl nagy különbségek sincsenek közöttük.
Egy jó mesében mindenki magára találhat. (Hát még háromban! )”
4 éves kortól ajánljuk.

Aki egy hosszú nap után kísért már haza csapongva ugrándozó vagy épp maga elég dünnyögő, rosszkedvű ovist vagy kisiskolást, pontosan tudja, mennyire nehéz annál többet megtudni a napjukról, mint hogy mi volt az ebéd…
Pedig a beszélgetésekre mindenkinek szüksége van: nekik is, és nekünk is.
Van, amikor a közös meseolvasás nem több egy tartalmas időtöltésnél, és ez teljesen rendben van. De egy jó mese alkalmat ad arra is, hogy az olvasója és a hallgatója tovább gondolja a történetet, és a mese szereplői után a saját történetünket is meg tudjuk és akarjuk fogalmazni.
A 4-8 éves korosztálynak szóló, Pipacsos mesék című mesekönyvem különleges kiadvány, hiszen a benne szereplő mindhárom mese után helyet kapott egy-egy – meseterápiás elemeket tartalmazó – függelék is irányított feladatokkal, a könyv végén pedig színezők is találhatók.
Ez utóbbiak, valamint az összes illusztráció Sebők Orsolya alkotásai. A „Beszélgetős könyv a barátokról” alcímű kiadvány egy tervezett, beszélgetést, kommunikációt segítő könyvsorozat első része, és a fő célja, hogy a közös olvasás során olyan helyzetet teremtsen, amelyben megered a gyerekek nyelve, és amelyben a mesék segítségével a szülők is könnyebben fel tudják tenni a megfelelő kérdéseket.
Lételemünk a beszélgetés! Csak ne lenne olyan nehéz belekezdeni…
Szülőnek és gyereknek egyaránt fontos, hogy megtalálják az utat a tartalmas beszélgetésekhez. Van erre egy évszázadok óta jól bevált recept: a mesélés.
Amikor mesét mondunk vagy olvasunk a gyerekünknek, nem egyszerűen elmesélünk egy történetet, hanem lehetőséget adunk neki arra, hogy ő is elképzelje, megfogalmazza és elmondja a sajátját.

ÍRJ NEKEM!